Przechowalnia: ( 0 )

Tabliczki grawerowane do biura

Tabliczki wykonujemy z wysokiej jakości materiałów produkowanych przez amerykańską firmę Rowmark oraz szwajcarską InnoPlastics.
Laminaty grawerskie to specjalnie przygotowane tworzywa sztuczne, złożone z dwóch lub trzech warstw. Zazwyczaj mają grubość 1,6 mm, większość ma również cieńszą odmianę 0,8mm, niektóre mogą mieć grubość 3 mm.

Czytaj więcej Cienka warstwa powierzchniowa nadaje kolor tabliczki, a gruba warstwa tła odpowiada za kolor graweru na tabliczce. Po prostu - przy grawerowaniu usuwamy warstewkę zewnętrzna odsłaniając kolor materiału tła.W niektórych laminatach wierzchnia warstwa jest metalizowana, imitując prawdziwy metal.
Dla zwykłego użytkownika różnica między tabliczką z laminatu a tabliczką metalową jest niezauważalna.
Laminaty grawerskie to materiały przystosowane do grawerowania i cięcia laserami CO2. Mają wiele kolorów pastelowych oraz metalicznych. Najczęściej stosowane kolory można zobaczyć w naszym wzorniku.
laminaty metalizowane
Metalizowany laminat ma tą przewagę nad metalem (mosiądzem, stalą, balchą aluminiową czy miedzianą), że nie rdzewieje, nie pokrywa się patyną czy śniedzią, łatwo się graweruje i wycina.
Ma jednak wady - łatwiej niż metal można go porysować i uszkodzić.

Większość laminatów przystosowana jest do stosowania
wewnątrz pomieszczeń. Na tabliczkach wykonanych z takiego materiału barwniki mogą się rozkładać pod wpływem promieni UV gdy tabliczka jest wystawiona na światło słoneczne. Warstwa metaliczna może się odbarwiać pod wpływem wilgoci. Z tego powodu produkowane są specjalne laminaty do zastosowań zewnętrznych. Takie tabliczki mają dodatkową wierzchnią warstwę odporną na promienie UV i wilgoć.
Czasami tabliczki mają być stosowane w
warunkach przemysłowych - gdzie łatwo o uszkodzenie czy zabrudzenie, gdzie jest wysoka temperatura, zawilgocenie, pył, opary chemiczne. Dla takich przypadków są specjalne laminaty przemysłowe. Tabliczki z takiego materiału mają grubszą i twardszą warstwę wierzchnią, są odporne na trudne warunki. Takie materiały są nieco droższe , a grawerowanie trwa dłużej, tak więc cena tabliczek jest wyższa.

Przy zamawianiu grawerowanej tabliczki warto zaznaczyć, że ma być umieszczona na zewnątrz albo w trudnych warunkach. Użyjemy wtedy odpowiedniego materiału.

Do mocowania tablic można używać klejów montażowych, taśm klejących, śrub i wkrętów lub ozdobnych dystansów. Wszystko zależy od podłoża i zamierzonego efektu wizualnego.