Przechowalnia: ( 0 )

Grawerowane kufle, szklanki i pokale do piwa


Kufle do piwa, szklanki do piwa i pokale z grawerowaną dedykacją z okazji imienin, urodzin, ślubów i jubileuszy, to jeden z najczęściej zamawianych upominków.


Kufel do piwa wykonany jest z grubego, solidnego szkła, odpornego na uszkodzenia. Oczywiście nie znaczy to, że nie można ich potłuc, ale wytrzymają o wiele więcej niż szklanki. Poza tym kufle mają rączkę do trzymania. Zazwyczaj pojemność kufla to 500 ml lub coś zbliżonego. Czasem trudno jednoznacznie ustalić, bo niektórzy liczą ile samego piwa zmieści się w kuflu, a inni doliczają jeszcze piankę. Są i mniejsze kufelki, 0,3l, jednak znacznie rzadziej z nich korzystamy.


Czytaj więcej
kufle grawerowane

Pokale i szklanki do piwa to zdecydowanie cieńsze i delikatniejsze szkło. Czym się różni pokal od szklanki?
otóż pokal do piwa ma nóżkę, a szklanka do piwa nóżki nie ma. Wśród miłośników piwa toczą się zażarte dyskusje jaka szklanka do jakiego rodzaju piwa się nadaje. Nie jest naszą rolą wdawanie się w takie dyskusje i doradzanie które szklanki do jakiego piwa stosować. Więc tylko w kilku zdaniach:

Szklanki do piwa (te bez nóżki) znane są z restauracji i barów. Chyba wszystkie znane browary zaopatrują gastronomię w takie szklanki ze swoim nadrukiem. Natomiast koneserzy twierdzą, że ten rodzaj szklanek do piwa nadaje się do piw "niewymagających", lekkich. Rozszerzająca się góra pozwala szybko ulecieć aromatowi. Do lepszych piw gatunkowych lepiej nadają się pokale i szklanki zwężające się u góry. Wąska góra zatrzymuje aromat i lepiej trzyma piankę. W sumie można powiedzieć, że pokale i szklanki do piwa, to szkło bardziej eleganckie, dla koneserów.

Jednak każdy kufel, szklanka do piwa czy pokal może stać się niezwykłą pamiątką, przypominając jakiś wspaniały moment życia. Musimy tylko wygrawerować na nim Twoją dedykację z odpowiednim rysunkiem